A donorbaba.hu csapata nagyon fontosnak tartja a kommunikációt mind a gyermek, mind a környezet, család, barátok felé. Ezért is figyelünk kiemelten azokra a segédanyagokra, amit támogatást nyújthatnak az elmondásban, feldolgozásban. Nincs egyetlen jó módszer, nem is szeretnénk letenni a voksunkat egyetlen megoldás mellett sem, mert minden szülő és család más, így idővel mindenki megtalálja a saját útját ahhoz, hogy elmesélje a családalapítás történetét. 

„A mesék oldják, vigasztalják, megnyugtatják a gyereket. A belső kép ugyanis feldolgozás, indulatok, vágyak, szorongások, ismeretek feldolgozása, ezért kell mesélni este, vagy ha beteg a gyerek. Ettől lemegy a láza, testileg-lelkileg ellazul, megnyugszik, gyorsabban gyógyul.
A mese a feldolgozás fontos eszköze, a gyermek a világról való tudását is a saját belső képeibe öltözteti. A kisgyerek ezeket a belső képeket vetíti ki aztán a világba, a játékaiba is.
A gyermek utazik a cselekményben, belekerül abba, elsodorja őt. Megfigyelhetjük, ahogy mesélés közben nézi a mesélőt, később azonban már látszik a szemén, hogy nem fókuszál, elbambul, mert a belső mozira figyel. A vizsgálatok szerint kamaszkorig nyúlóan lenyomatot hagy benne a mese.
A mese tanulsága nem kiveszi a gyereket a világból, hanem erőt ad neki ahhoz, hogy a világ pozitív tendenciáival azonosuljon, nem beszélve arról, hogy a gyerek azt tudja meg, hogy a végén ő fog győzni, a legkisebb királyfi, akire senki sem gondolt. Ez rendkívül vigasztaló.”

Dr Vekerdy Tamás

Pöttöm Panna

Downloaded: 658

Pöttöm Panna meséjében az asszony hiába sóvárgott gyerek után, pedig beérte volna egy pirinyóval is. A javasasszony magot adott az asszonynak, de nem akármilyen magot, hanem különlegeset, amiből egy pici leányka született. Meséljétek el a gyerekeknek, hadd tudják meg, hogy ők a legkisebb királyfik és királyleányok.